NORSKOG er en medlemsorganisasjon for skogeiere.
Vi arbeider for å oppnå gode rammebetingelser for et aktivt og dynamisk skogbruk
Meld deg på vårt nyhetsbrev
18. februar 2019
Publisert 13.02.2019Kinas utstrakte planting av trær og Indias intensiverte jordbruk er hovedårsakene til at jordas overflate er blitt betydelige grønnere siden tusenårsskiftet. Det viser en ny studie.
18. februar 2019
Soppen rotkjuke tar knekken på hvert femte norske grantre og fører til enorme tap for skogbransjen. Digitale data fra hogstmaskiner, satellitter, fly og droner kan bidra til å hindre smittespredning.
18. februar 2019
Det er fest i skogen, men ingen til å rydde opp og ta regninga. Bakrusen kan vare i hundre år.
18. februar 2019
Håkan Ekström i Wood Resources International mener norske skogbedrifter må begynne å investere mer. – Ellers blir det vanskelige å være konkurransekraftige.
15. februar 2019
Innlederne under villsvinmøtet; Pål Sindre Svae, Carl Andreas Grøntvedt og Peer Ola Hofmo.
15. februar 2019
Snittet for de 17 400 skogeierne som hadde positiv næringsinntekt fra skogbruk i 2017, var økt til 44 000 kroner. Men i løpet av to år har det blitt 3 600 færre personer med positiv næringsinntekt fra skogbruk. En del av nedgangen skyldes endrede skatteregler.